Chuya1936

Накахара Чуя

  • Народження

    Народження
    29 квітня 1907 року у місті Ямагучі народився майбутній японський поет Накахара Чуя (при народженні - Кашімура Чуя).
  • Period: to

    Ранні роки

    Його батько, Кенске Кашімура, був висококласним військовим лікарем. Кенске одружився на Фуку Накахара і був прийнятий сім'єю Накахара незабаром після народження їхнього сина, офіційно змінивши своє прізвище на Накахара. В самі ранні роки Накахари його батька відправили до Хірошіми і Каназава, де сім'я пішла за ним, повернувшись в Ямагучі тільки в 1914 році. У 1917 році Кенске заснував власну клініку в тому місці, де в даний час знаходиться Меморіальний зал Накахара Чуї.
  • Прояви навичок

    Прояви навичок
    У 1915 році, коли йому було 8 років, не стало його молодшого брата Цугуро,через що його потягнуло до літератури. Горюючи, він звернувся до віршування.
  • Вплив літератури на юнака

    Вплив літератури на юнака
    Свої перші три вірша він представив жіночому журналу і місцевій газеті в 1920 році, коли він ще вчився в початковій школі. У тому ж році він склав вступний іспит в середню школу Ямагучі з блискучими результатами. Саме з цього моменту він почав бунтувати проти строгості свого батька. Він більше не вчився, і його оцінки погіршились, оскільки він став все більше поглинутим літературою.
  • Продовження бунту

    У 1923 році він не здав іспит на третій рік. Він навіть запросив друга в свою кімнату, розірвав лист з відповідями і радів. До тих пір, поки він не підведе, він повинен був залишатися під суворим наглядом батьків. Також Накахара наполягав на тому, щоб не повертатися в теперішню школу. Це призвело до поразки його батька та вибачень за його «освітню політику». У світі цих подій його перевели в середню школу Ріцумейкан в Кіото, де Накахара почав жити один
  • У Кіото

    У Кіото він виявив безліч впливів, які в кінцевому підсумку сформують його як поета. Він прочитав дадаїстську поезію Шінкічі Такахасі, яка потрясла його, і він знову почав писати. Цей мистецький рух став частиною його поетичного і життєвого стилів, а потім отримав прізвисько «Дада-сан». Взимку він познайомився з актрисою Ясуко Хасегава, що на три роки старша за нього, і в квітні 1924 року вони стали жити разом. В цей же рік Чуя подружився з іншим поетом Томінага Таро.
  • Розставання з Ясуко

    Згодом він познайомився із впливовим літературним критиком Кобаяші Хідео. Вони залишались близькими друзями все своє життя, не дивлячись на те, що в листопаді 1925 року Ясуко Хасегава покинула Накахару і замість цього почала жити з Кобаяші Хідео. Ця подія відбулася відразу після загибелі його друга Томінага.
  • Сабуро Моро

    У грудні 1927 року Накахара зустрів композитора Сабуро Моро, який пізніше адаптував ряд його віршів до музики, таких як «Ранкова пісня» і «Час смерті»
  • Period: to

    Навчання

    У квітні 1931 року Чуя був прийнятий в Токійський коледж іноземних мов в Канде для вивчення французької мови, де він залишався до березня 1933 року.
  • Сім’я

    Сім’я
    Накахара одружився на Такако Уено (далека родичка) в грудні 1933 року, а його перший син Фумія народився в жовтні 1934 року. Однак смерть його сина в листопаді 1936 року через туберкульоз привела його до нервового зриву. Накахара ніколи повністю не оговтався від цього, незважаючи на народження другого сина в грудні. Більшість з його більш пізніх віршів здаються спогадами і спробами пом'якшити цю величезну біль.
  • Пісня козерога

    "Пісня козерога" єдина збірка, що була видана за життя поета. Була випущена тиражем 200 примірників на особисті кошти.
  • Кличка

    Багато хто називав його «японським Рембо» за його близькість з французьким поетом, чиї вірші він перевів в 1934 році.
  • Смерть

    Смерть
    Накахара був госпіталізований в санаторій Чіба в січні 1937 року. У лютому він був звільнений і повернувся в Камакура, оскільки не міг продовжувати жити в будинку, в якому були спогади про Фумія. Він залишив ряд своїх робіт у Кобаяші і планував повернутися в своє рідне місто Ямагучі, але помер в жовтні 1937 року в віці 30 років від туберкульозного менінгіту. Незабаром після цього його другий син помер від тієї ж хвороби. Його могила знаходиться в його рідному місті Ямагучі.
  • Пісні минулих днів

    «Пісні минулих днів» (在 り し 日 の 歌), Накахара підготував до публікації незадовго до своєї смерті. Проте опублікована була вже після смерті поета у квітні 1938 року.
  • Сучасність

    Містом Ямагучі за підтримки видавництв Seidosha і Kadokawa Shoten в 1996 році в пам'ять про поета була заснована Літературна премія імені Накахара Чуя. Премія вручається щорічно автору видатної поетичної збірки в жанрі гендайші. Основний критерій - «свіжість світовідчуття», яка пронизує поезію Накахари. Переможцю вручається грошовий приз розміром в 1 мільйон ієн і бронзова статуетка Накахари (до 2006 року удостоєна премії збірка перекладалась на англійську мову).