Історія комп’ютера та інших пристроїв

  • Початок створення комп'ютера

    Початок створення комп'ютера
    вчений В. Шикард створив машину, що вміє складати й віднімати числа
  • Арифмометр Паскаля

    Арифмометр Паскаля
    Але першим арифмометром, здатним виконувати чотири основних арифметичних дії, став арифмометр знаменитого французького вченого й філософа Блеза Паскаля . Основним елементом у ньому було зубчасте колесо, винахід якого вже саме по собі стало ключовою подією в історії обчислювальної техніки.
  • арифмометр на основі зубчастого колеса

    арифмометр на основі зубчастого колеса
    імецький філософ і математик Густав Лейбніц також створює арифмометр на основі зубчастого колеса особливої конструкції - зубчатого колеса Лейбніца. Арифмометр Лейбніца, як і арифмометри його попередників, виконував чотири основних арифметичних дії. На цьому даний період закінчився, і людство протягом майже півтора століть збирало сили й знання для наступного витка еволюції обчислювальної техніки.
  • обчислення поліномів

    обчислення поліномів
    Ще одною відомою людиною в історії обчислювальної техніки став англійський математик Чарльз Беббідж . В 1823 році Беббідж почав працювати над машиною для обчислення поліномів, але, що більш цікаво, ця машина повинна була, крім безпосереднього здійснення обчислень, видавати результати - друкувати їх на негативній пластині для фотодруку.
  • оновлення від Шойца

    оновлення від Шойца
    Відзначимо, що інший учений, Шойц, в 1853 році все-таки реалізував машину, задуману Беббіджем (вона вийшла навіть менше, ніж планувалася). Напевно, Беббіджу більше подобався творчий процес пошуку нових ідей, ніж втілення їх у щось матеріальне.
  • аналітична машина

    аналітична машина
    виклав принципи роботи чергової машини, яка була названа їм «Аналітичною». Технічні труднощі знову не дозволили йому до кінця реалізувати свої ідеї. Беббідж зміг довести машину лише до стадії експерименту. Але саме ідея є двигуном науково-технічного прогресу
  • програмування

    програмування
    Машина мала арифметичний пристрій і пам'ять. До складу команд машини входила навіть команда умовного переходу, яка змінює хід обчислень залежно від деяких проміжних результатів.
    У розробці цієї машини брала участь графиня Ада Августа Лавлейс, яку вважають першим у світі програмістом.
    Ідеї Чарльза Беббіджа розвивалися й використовувалися іншими вченими
  • машина, що працює з таблицями даних

    машина, що працює з таблицями даних
    мериканець Герман Холлеріт розробив машину, що працює з таблицями даних (перший Excel?). Машина управлялася програмою на перфокартах. Вона використовувалася при проведенні перепису населення в США в 1890 році
  • ІВМ

    ІВМ
    Холлеріт заснував фірму, яка стала попередницею корпорації IBM. Зі смертю Беббіджа в еволюції обчислювальної техніки наступила чергова перерва аж до 30-х років XX століття. Надалі весь розвиток людства став немислимим без комп'ютерів.
  • Машина-двійкові числа

    Машина-двійкові числа
    В 1938 році центр розробок ненадовго зміщається з Америки в Німеччину, де Конрад Цузе створює машину, що оперує, на відміну від своїх попередниць, не десятковими числами, а двійковими. Ця машина також була все ще механічною, але її безсумнівним достоїнством було те, що в ній була реалізована ідея обробки даних у двійковому коді.