Ne znakom s oblachnymi tekhnologiyami

Історія хмарних обчислень

  • Як все починалося

    Як все починалося
    Еволюція хмарних технологій стартувала у 1950-х роках з початком використання мейнфреймів в компанії IBM. Мейнфрейм — це сервер з великим об’ємом оперативної і зовнішньої пам’яті. Він призначений для вирішення завдань, пов’язаних із обробкою великих обсягів даних.
    Ідею хмарних сервісів пов’язують з Джоном Маккарті, фахівцем з теорії електронно-обчислювальних машин. Ця концепція стане основою для моделі SaaS, згідно з якою програмне забезпечення у хмарі надається як публічний сервіс.
  • Крок наступний — віртуалізація

    Крок наступний — віртуалізація
    Від ідеї до створення перших віртуальних машин перейшли в 1970-х роках. Саме тоді IBM випустила операційну систему під назвою VM, яка дозволяла декільком окремим комп’ютерам перебувати в одному середовищі обробки. Це призвело до нового типу взаємодії, який називали віртуалізацією. Якщо говорити просто, то віртуалізація — це система, в якій у кожного користувача є повноцінний комп’ютер, але потужностями електронно-обчислюваної машини в мережі може скористатися будь-який з операторів.
  • Подальший розвиток віртуалізації

    Подальший розвиток віртуалізації
    Подальший розвиток віртуалізації пов’язаний з розвитком інтернету в цілому. У 1993 році браузер Mosaic зробив Інтернет більш графічним. «Бум» розвитку персональних комп’ютерів у 1980-і дозволив Мережі стати масовим продуктом. Популярність інтернету в середині 1990-х років, зумовила розвиток хмарних технологій, які «брали перерву» до 1999 року.
  • Хмарні перспективи

    Хмарні перспективи
    Першим по-справжньому хмарним сервісом став сайт Salesforce.com. У 1999 році компанія Salesforce надала можливість користування власною CRM-системою через сайт на умовах передплати. Salesforce стала першою компанією, яка запропонувала SaaS-механізм для роботи хмарних систем.
  • Завершення етапу становлення хмарних ресурсів

    Завершення етапу становлення хмарних ресурсів
    Надалі ідею підхопив Amazon. Компанія в 2002 році створила хмарний сервіс AWS Platform. Він фактично став першим хмарним сховищем. Запуск платформ від Google і Microsoft в 2009 році ознаменував фактичне завершення етапу становлення хмарних ресурсів і зробив хмарні технології масовим продуктом.
  • «Новий Інтернет»

    «Новий Інтернет»
    Сьогодні «хмари» — це «новий інтернет». За прогнозами Gartner, лідера ринку аналітики в сфері IT, до 2020 року корпоративна політика «без хмар» буде настільки ж рідкісною, як сьогодні компанії «без інтернету».