F 5

A magyar labdarúgás európai, olimpiai és világbajnoki viszonylatban kivívott jeles eredményei

• Világbajnoki döntő, Olaszország - Magyarország 4:2

Világbajnoki döntő, Olaszország - Magyarország 4:2
    A magyar csapat a 6. percben hátrányba került, de Titkos rá két percre egalizált. 10 perccel később az olaszok ismét vezettek. majd előnyüket megduplázva már 3–1 volt az eredmény. A hajrában a csapatunk még Sárosi góljával visszatért a meccsbe, de megszületett ezután a negyedik olasz gól is.
  • Puskás Ferenc - mindenki Öcsije

Puskás Ferenc - mindenki Öcsije
    1950 és 1954 között a magyar futballválogatott csapatkapitánya és a Budapesti Honvéd meghatározó egyénisége volt. Az Aranycsapat, élén Puskással minden idők legsikeresebb magyar csapatává vált. 1950. május 14-től 1954. július 4-éig, a berni Wankdorf-Stadionban elszenvedett vereségig 32 meccsen keresztül nem kaptak ki. A legendás csapat összeállítása külföldön is meglehetősen ismertté vált: Grosics, Buzánszky, Lóránt, Lantos, Bozsik, Zakariás, Budai, Kocsis, Hidegkuti, Puskás, Czibor.
  • Első olimpiai arany - Helsinki

Összesen huszonöt nemzet képviselte magát. Puskás tizenegyest is hibázott az első félidőben. A második félidő elején azonban már nem állta útját jugoszláv a labdának, de lesgól született. A 71. percben végre megszületik az első szabályos magyar gól. A kifutó kapus hibázik, elpattan tőle a labda Puskás szemfüles és gólt szerez. A lefújás előtt még Czibor eresztett meg egy bombát, amibe senki sem tudott beleérni, 2–0.
  • Világbajnoki döntő - az a bizonyos ezüst, NSZK - Magyarország 3:2

Világbajnoki döntő - az a bizonyos ezüst, NSZK - Magyarország 3:2
    Alig 10 perc alatt, a magyar csapat 2:0-s vezetésre tett szert, és minden jel arra mutatott, hogy ismét nagyarányú győzelmet láthat a közönség. Azonban a németek hamar tudtak válaszolni, sőt egyenlíteni is. Ezután kiegyenlítetté vált a mérkőzés, amelyet végül a németek nyertek meg egy, a mérkőzés vége előtt hat perccel szerzett góllal.
  • Olimpiai bronzérem, Olaszország, Magyarország - Olaszország 2:1

A római olimpiára Baróti Lajos vezette ki a csapatot, ahol a dobogó harmadik fokát érték el a jugoszláv és a dán csapat mögött.
  • Európa Bajnokság - Spanyolország, bronzérem, Magyarország - Dánia 3:1 (hosszabbítás után)

Bene a vezetést megszerezte már a 11. percben, a dánok azonban a 87. percben egyenlítettek. A hosszabbításban Novák két gólja mégis azt jelentette, Magyarország nyeri a bronzérmet.
  • Második olimpiai arany, Tokió, Magyarország - Csehszlovákia 2:1

Igazi döntő mérkőzés volt, az első félidőben tapogatózás ment, majd a második félidőben Farkas János villanása hangulatot adott a mérkőzésnek. Egy óra játék után Bene Ferenc is betalált és a csehszlovákok csak a hajrában tudtak szépíteni.
  • Albert Flórián kapja az Aranylabdát!

Albert Flórián kapja az Aranylabdát!
    A Ballon d’Or, vagyis az Aranylabda az európai labdarúgás legfontosabb egyéni trófeája, melyet a legjobb teljesítményt nyújtó labdarúgó kaphatott meg. 1967-ben nyerte el (eddig egyedüli magyarként) a legjobb európai labdarúgónak járó Aranylabdát.
  • Harmadik olimpiai arany, Mexikó, Magyarország - Bulgária 4:1

A magyarok címvédőként utaztak ki a világeseményre és így nem kellett selejtezőt játszaniuk. A finálé rendkívül kemény összecsapások sorozatát hozta. A végeredmény sima győzelemmé vált, 4–1.
  • Európa Bajnokság, Franciaország, 30 év után újra!

Európa Bajnokság, Franciaország, 30 év után újra!
    A magyar válogatott bejutott a 2016-os labdarúgó-Európa-bajnokság pótselejtezős körébe, ahol Norvégiát sorsolták ellenfeléül. Az oslói odavágón a 26. percben a mérkőzés győztes és egyetlen találatát a debütáló Kleinheisler László szerezte. A budapesti visszavágón már a 14. percben sikerült vezetést szerezni Priskin Tamás révén. Markus Henriksen ön- és szépítőgóljával pedig kialakult a 2-1-es végeredmény. Így Magyarország Norvégiát összesítésben, kettős győzelemmel, 3-1-re győzte le.