Ольга Дозорец

  • Period: 1950 BCE to 1950 BCE

    Перше покоління

    Елементною базою комп’ютерів першого покоління були вакуумні електронні лампи. Тисячі ламп були в металевих шафах, які займали багато місця. Важила така машина десятки тонн. Для її роботи була потрібна невелика електростанція. Для охолодження машини використовували потужні вентилятори. Програмування виконували в машиних кодах, доступ мали тільки спеціалісти професіонали. Швидкодія становила декілька тисяч операцій в секунду. Ці машини мали невелику оперативну пам’ять.
  • 1949 BCE

    Функціональний принцип комп'ютера

    Функціональний принцип комп'ютера
    Американський математик Джон тло Нейман, що приймав участь у створенні ENIAC, зробив відкриття, що поклало початок сучасній обробці даних. Він запропонував ідею інтегрування робочої програми в пам'ять машини в закодованому виді.
    В ньому є процесор, що прямо зв'язаний із пам'яттю, де дані і програма знаходяться напоготові для обробки. І вони обробляються в процесорі друг за другом".
    Перша ЕОМ із збереженою програмою одержала назву EDSAC (Electronic Delay Storage Automatic Calculator.
  • Period: 1946 BCE to 1946 BCE

    машина ENIAC.

    Створення першої універсальної електронної цифрової обчислювальної машини ENIAC.
  • 1944 BCE

    Машина Z4.

    Машина Z4.
    Конрад Цузе розробив ще більш швидку обчислювальну машину Z4.
  • 1943 BCE

    Пристрій із частковим програмним керуванням

    Пристрій із частковим програмним керуванням
    У Гарвардському університеті професор Говард Айкен у 1943 році з групою інженерів ІВМ завершив роботу над пристроєм із частковим програмним керуванням. Цей пристрій одержав назву Mark 1 і став першим у світі цифровим комп'ютером, здатним сприймати вхідні дані, закодовані за допомогою перфокарт або перфолент. У ньому використовувалися електронні сигнали в комбінації з механічними приводами і реле.
  • 1943 BCE

    Алан Тьюринг

    Алан Тьюринг
  • Period: 1943 BCE to 1943 BCE

    «Колосс»

    запрацювала англійська обчислювальна машина спеціального призначення «Колосс». Машина працювала над розшифровкою секретних кодів нацистської Німеччини.
  • 1942 BCE

    Електронна лампа.

    Електронна лампа.
    Перша електронно-обчислювальна машина До 1942 року всі обчислювальні машини працювали на механічних або електромеханічних елементах (реле), і тільки з цього року почали частіше застосовуватися електронні лампи як для збереження, так і для обробки даних. Це дозволило збільшити швидкість роботи машин у тисячу разів.
  • Period: 1941 BCE to 1941 BCE

    Комп'ютер першого покоління "на реле"

    Цузе одним із перших у 1941 році зумів побудувати діючу модель Zuse 3 на базі Z1, що перебувала з 600 реле рахункового пристрою і 2000 реле пристрою пам'яті. Числа можна було „записати" у пам'ять і "зчитати" відтіля за допомогою електричних сигналів, що проходили через реле. Керуюча програма була закодована за допомогою перфорованої стрічки, виготовленої з бракованої кіноплівки. Zuse 3 проводила від 15 до 20 обчислювальних операцій у секунду.
  • Транзистор

    Транзистор
    Для заміни часто вихідних із ладу електронних ламп у 1948 році американці Джон Бардін, Уолтер Браттейн і Вуликам Брздфорд Шокли винайшли стабільні елементи, що переключають, названими транзисторами. Транзистори виявилися здатними виконувати всі ті функції, що до цього виконували електронні лампи. Але при цьому вони займали істотно менший об’єм і споживали значно менше електроенергії.