Без названия (1)

Еволюція стилю живопису Пабло Пікассо

  • Period: to

    Блакитний період

    З 1902 року Пабло Пікассо почав писати в стилі, в якому були яскраво виражені теми старості, смерті, злиднів і печалі. У колірній палітрі художника почали переважати блакитні відтінки. У цей період Пабло писав, в основному, образи нижчих шарів суспільства: алкоголіків, повій, жебраків та інших людей.
  • Депресивний “блакитний”період, картина «Життя»

    Депресивний “блакитний”період, картина «Життя»
    Один з шедеврів «блакитного» періоду Пікассо – похмура алегорична картина «Життя» (на смерть Касагемаса), написана 1903 року. Життя і смерть, молодість і старість, любов і самотність - Пікассо намагається знайти лаконічну і ємну форму для вираження невеселої істини про перипетії земної долі людини. Фігура зліва спочатку була автопортретом самого Пікассо, та в якийсь момент майстер вирішив надати їй обличчя покійного друга Карлоса Касагемаса…
  • Period: to

    Рожевий період

    "Рожевий період "характеризується більш життєрадісними тонами - охристими і рожевими, а також стійкими темами зображень - арлекін, актори, акробати .
  • "Сімейство комедіантів"

    "Сімейство комедіантів"
    Художник зацікавився образами зі світу театру і цирку, в його палітрі з'явилися рожево-золотисті, червонуваті і рожево-сірі тони.
  • "Дівчинка на кулі"

    "Дівчинка на кулі"
    Найвпізнаваніша картина художника. На зміну щемящему “блакитного” періоду приходить “рожевий” – життєрадісний, живий і ліричний. Така разюча метаморфоза в характері творчості Пікассо була викликана знайомством з зеленоокою красунею Фернандою, з якою художника будуть зв’язувати міцні, але невічні почуття.
  • "Авіньйонські дівиці"

    "Авіньйонські дівиці"
    Першим твором Пікассо, в якому проявився «африканський вплив», вважається картина 1907 року Авіньйонські дівиці.Він шукав нове формоутворення, і те, до чого він прийшов у дівицях, було радикально навіть для нього самого. Він писав картину більше півроку, багаторазово змінюючи композицію і видозмінюючи образи жінок. Він порвав в цій картині з усякою традиційністю, відмовився від будь-якої краси, з якою зазвичай зображувалося жіноче тіло.
  • Period: to

    Африканський період

    Короткий період, який припав на 1907-1908 роки, був навіяний архаїчним мистецтвом Африки, з яким Пікассо познайомився на виставці в музеї Трокадеро. Для художника це стало справжнім відкриттям - прості, а десь навіть примітивні, форми древніх скульптур здалися Пабло Пікассо дивовижною особливістю, яка несла в собі величезний художній заряд.
  • "Три жінки"

    "Три жінки"
    У 1908 році, в Рю-де-Буа, Пікассо написав таку характерну роботу "Три жінки".
  • Аналітичний кубізм. ФІЛОСОФІЯ кубізму.

    Аналітичний кубізм. ФІЛОСОФІЯ кубізму.
    Пошуки Пікассо були засновані на його переконанні, що живопис здатний на більше, ніж просто показувати те, що бачить око. Повинен бути спосіб, як показати світ таким, яким він є "насправді". Треба писати "не те, що бачу, а те, що знаю", як говорив Пікассо. Показувати не - видиме, але - дійсне.
  • Period: to

    Кубізм

    Захоплення африканською скульптурою привели Пабло до абсолютно нового жанру. Відмова від реалістичної імітації навколишнього світу привела художника до спрощення обрисів людських образів і предметів, які потім стали перетворюватися в геометричні блоки. Разом з французьким художником Жоржем Брако, Пабло Пікассо став родоначальником кубізму - напрямок, якою відхилено традиції натуралізму.
  • "Дівчина з мандоліною"

    "Дівчина з мандоліною"
    Фігура дівчини і фон - єдиний мальовничий всесвіт, побудований художником з однотипних "блоків". Простір як скульптура. Художник розбирає світ на елементи і збирає нову реальність - реальність художнього твору.
  • Людина з гітарою

    Людина з гітарою
    Форма роздріблена на безліч площин-уламків, тим не менше, загальний абрис фігури людини, натяки на гітару, на деталі інтер'єру, ще несуть в собі присутність реальності.
  • Синтетичний кубізм "Скрипка та виноград"

    Синтетичний кубізм "Скрипка та виноград"
    З цього часу кубізм стає значно життєрадіснішим і конкретним. На той час абстрактні композиції, а зараз вводиться не тільки колір, але і прописується фактура матеріалів.
  • "Поет"

    "Поет"
    По всій поверхні картини розкидані так звані "атрибути", так Пікассо називав окремі деталі, які дозволяли глядачеві ідентифікувати предмет зображення. Своєрідні підказки-дешифратори. Легко помітні трубка, зачіска, вуса, вухо.
  • "Жінка у сорочці"

    "Жінка у сорочці"
    У цій картині, жінка в сорочці, Пікассо пише її об'ємний, майже скульптурний, жіночий образ. Форми тіла вкрай незвичайні для кубізму, і як вважають мистецтвознавці, вони передбачають на ціле десятиліття форми, які будуть характерні для періоду сюрреалізму.
  • "Людина з люлькою"

    "Людина з люлькою"
    Колаж з вклеєними в полотно чужорідними матеріалами - шматками тканини, газет, шпалер, афіш - характерний прийом в роботах Пікассо періоду синтетичного кубізму. Сенс - розмити межу між художнім твором і реальним світом.
  • "Арлекін"

    "Арлекін"
    Цей період кубізму отримав назву синтетичного не випадково - створюючи свої декоративні колажі, Пікассо ніби «синтезує» художню реальність із символів реальності справжньої.
  • "Гітарист"

    "Гітарист"
    Пікассо розвиває в цій роботі розпочату ще в кінці 1912 - початку 1913 року техніку живописного колажу, коли цілісний образ створюється нашаруваннями різних колірних декоративних площин.
  • " Арлекін і жінка в намисті"

    " Арлекін і жінка в намисті"
    Пікассо вже працює над балетом Дягілєва "Парад", він вже з'їздив до Риму, познайомився з Ольгою Хохловою, своєю майбутньою дружиною, і в його творчості починається новий період, який буде називатися періодом класицизму, він буде в цей час писати фігуративні речі, в реалістичній манері.
  • Period: to

    Період Класицизму

    На кінець 1910х - початок 1920х років доводиться дуже яскравий і насичений період в житті і творчості Пікассо, який прийнято позначати як період класицизму. Це, перш за все, час його експериментів в театрі, він співпрацює з Російськими балетами Дягілєва.
  • "П`єро"

    "П`єро"
    Фігуративного, скульптурно, монументально, з посиланнями на класичні зразки. І все ж його «класицизм» - це саме класицизм Пікассо. Його стиль ні з чим не сплутаєш.
  • "Сидяча жінка"

    "Сидяча жінка"
    Його класичні матрони - так звані великі жінки Пікассо - класичні лише частково, це абсолютно його персонажі, їх монументальність прибільшена, їх форми роздуті, пропорції спотворені. Пікассо ніколи не міг змусити себе дзеркально відображати світ, тим більше робити симуляції класичних зразків живопису.
  • "Арлекін із дзеркалом"

    "Арлекін із дзеркалом"
    Класицистичні речі Пікассо, які він писав в міжвоєнний період, були абсолютно в руслі тенденцій, що панували тоді в європейському мистецтві - з його протиставленням хаосу війни порядку і гармонії класики.
  • "Студія із гіпсовою головою"

    "Студія із гіпсовою головою"
    Пікассо завжди створював свою власну художню реальність. Антична класика в це десятиліття була всього лише його новим натхненником, який лише частково торкнувся своїм впливом формальної сторони його творчості. Пікассо створив свій власний варіант класики, миттєво впізнаваний, ні на що не схожий.
  • Period: to

    Період сюрреалізму

    В 1925 починається один із самих складних і нерівних періодів у творчості Пикассо. Після епікурейської добірності 1920-х років ("Танець", Лондон, галерея Тейт) у творчості Пікассо з'являється атмосфера конвульсій і істерії, ірреальний мир галюцинацій, що можна пояснити, впливом поетів-сюрреалістів.
  • "Жінка в червоному кріслі"

    "Жінка в червоному кріслі"
    У 1929 році Пікассо робить безліч картин в сюрреалістичної манері. Наприклад, цю картину - "Жінка в червоному кріслі".
  • "СОН"

    "СОН"
    Округлі форми і плавні пружні лінії - характерна пластика портретів Марі-Терез, так він більше не малював жодну жінку.
  • "Спляча дівчина"

    "Спляча дівчина"
    Одна з робіт періоду сюрреалізму, з циклу портретів його юної коханої, Марії-Терези Вальтер. Вона була молода, красива, з поступливим характером, і надзвичайно далека від мистецтва. Їй подобалося, що Пікассо пише її, хоча вона любила його не за це.
  • "Герніка"

    "Герніка"
    Навесні 1937 року маленьке місто Іспанії Герніка, яку німецькі фашисти буквально стерли з лиця землі. Пікассо не міг залишити без уваги цю подію і так на світ з'явилася картина «Герніка». Цю картину можна назвати апофеозом теми Мінотавр. Розміри картини вражають: довжина - 8 м, ширина - 3,5 м.
    Ця найзнаменитіша картина Пабло Пікассо -
    його відгук на бомбардування фашистами
    іспанського міста Герніка.