2181326

Історія створення мережі Інтернет

  • Створення ARPANET

    Створення ARPANET
    Створення ARPANET
    Ідея створити мережу, що об'єднує обчислювальні ресурси електроніки в різних місцях, прийшла в голову представникам Пентагону в кінці 50-х. До 1969 року вона зросла в створення експериментальної мережі, що об'єднує ресурси університетів Лос-Анджелеса, Санта-Барбари, Юти і знаменитого Стенфорда. У мережі вперше була використана пакетна комутація сигналів даних, яка пізніше еволюціонувала в протоколи TCP / IP.
  • Впровадження системи DNS

    Впровадження системи DNS
    Впровадження системи DNS
    Мережа ARPANET, що складається з сотень службових комп'ютерів, використовувала для адресації числові ідентифікатори. У 1984 році для спрощення адресації була реалізована система доменних імен DNS. Замість IP-адрес вона дозволила використовувати для ідентифікації вузлів мережі текстові позначення (домени).
  • Народження IRC

    Народження IRC
    Народження IRC
    Спочатку комп'ютерна мережа використовувалася для обміну електронними повідомленнями не в режимі реального часу. З введенням в 1988 році протоколу IRC (Internet Realy Chat) з'явилася можливість миттєвого обміну повідомленнями між членами мережі.
  • Народження Dial-Up

    Народження Dial-Up
    Народження Dial-Up
    З появою Dial-Up пов'язана масова поява нових інтернет-провайдерів, що пропонують свої послуги бізнесу. Для приватних осіб мережа все ще представляла не дуже великий інтерес, так як головною її можливістю була організація листування.
  • Поява Wi-Fi

    Поява Wi-Fi
    Поява Wi-Fi
    Консорціумом Wi-Fi Alliance затверджений новий протокол бездротового обміну даними 802.11b, що використовує для цих цілей радіоканал на частоті 2,4 ГГц. Підключення до інтернету стало можливим не тільки по дротах.
  • Перший web-сайт

    Перший web-сайт
    Перший web-сайт
    Тім Бернерс-Лі створив перший в історії веб-сайт, що розташовувався за адресою http://info.cern.ch. Він знайомив відвідувачів з азами нової технології, містив підказки на тему створення власного сервера і веб-серфінгу. Пізніше на цьому ресурсі почали розміщувати посилання на інші сайти.
  • Створення консорціуму W3C

    Створення консорціуму W3C
    Створення консорціуму W3C
    Тім Бернерс-Лі став ініціатором створення консорціуму W3C, що займається розвитком інтернету. Метою організації стала стандартизація протоколів і інтерфейсів, що використовуються в мережі, для її популяризації та забезпечення доступності для більшого числа користувачів. Саме W3C ініціювала перехід на HTML 4.0, створила формат графіки PNG і систему таблиць CSS.
  • Народження мобільного інтернету

    Народження мобільного інтернету
    Народження мобільного інтернету
    У 2000 році оператори стільникового зв'язку почали надавати послугу виходу в інтернет з мобільного телефону. Для цього використовувався протокол комутованого зв'язку CSD, що має схожість з проводовим Dial-Up.
  • Створення 3G

    Створення 3G
    Створення 3G
    У 2002 році був представлений новий протокол стільникового зв'язку UMTS, що дозволяє обмінюватися пакетними даними на високій швидкості. Саме з появою 3G в світі можна зв'язати початок проникнення повноцінного інтернету в мобільні телефони і смартфони.
  • Поява Web 2.0

    Поява Web 2.0
    Поява Web 2.0
    У 2004 році вперше в побуті був використаний термін «Web 2.0», що позначає онлайн-ресурси нового покоління. Це не офіційне визначення (W3C не дає таких), але воно швидко прижилося в мережі. Під терміном маються на увазі сайти, що містять інструменти для двосторонньої взаємодії вузла і користувачів, для більш широкого і якісного наповнення інтернету інформацією. Саме з Web 2.0 пов'язують народження соціальних мереж.
  • Рух в сторону мобільності

    Рух в сторону мобільності
    iOS;
    Android
    З появою iOS і Android почалася популяризація мобільних технологій доступу в інтернет. Мережу, заточену раніше переважно під стаціонарні комп'ютери та ноутбуки, почали адаптувати для використання на мобільних пристроях. Поряд зі споживанням контенту користувачами почався розвиток різних сервісів, що полегшують наше життя.
  • Поява 4G

    Поява 4G
    Поява 4G
    Системи зв'язку 4G засновані на пакетних протоколах передачі даних. Для пересилання даних використовується протокол IPv4; в майбутньому планується підтримка IPv6.
  • Розвиток IPv6

    Розвиток IPv6
    Розвиток IPv6
    IANA оголосила про вичерпання запасу вільних IP-адрес, що надаються регіональним реєстраторам. До 2015 року у цих реєстраторів в запасі залишалося всього близько 30 млн з 4,2 млрд адрес. Це змусило прискорити перехід на новий протокол IPv6, впровадження якого відбувається і в наші дні, але ще не завершилося.
  • Тестування 5G

    Тестування 5G
    Тестування 5G
    Станом на початок 2018 року дана технологія не була повністю визначена у міжнародних стандартах, а лише перебувала у стані розробки. Першим стандартом цієї технології став ухвалений наприкінці 2017 року стандарт англ. New Radio (NR). Передбачено, що розгортання нових технологій відбуватиметься в декілька етапів. Спочатку буде впроваджено 5G NR Non stand-alone, яка використовує наявну мережу 4G LTE eNB