3 2

Історія розвитку уявлення про будову світу

  • 340 BCE

    Аристотель

    Аристотель
    Аристотель
    Ще в 340г. до н. е.. грецький філософ Аристотель у своїй книзі "Про небо" наводив різкі доводи на користь того, що Земля не плоска тарілка, а кругла куля.
  • Period: 320 BCE to 250 BCE

    Аристарх Самоський

    Аристарх Самоський
    Внесок у розвиток уявлення про Всесвіт вніс Аристарх Самоський (320 - 250 р. до н. Е..). Він створив геліоцентричну систему світу, тобто в центрі світобудови поставив Сонце. За вченням Аристарха, Земля та інші планети оберталися навколо Сонця.
  • 1214

    Роджер Бекон

    Роджер Бекон
    Бекон
    Через тисячу років жив в Англії чудовий філософ і астроном Роджер Бекон (1214 - 1294). У туманному кліматі Англії не так-то чисті ясні ночі. Але якщо така видавалася, Бекон не сходив з вежі до світанку, спостерігаючи за небесними тілами. І в його творах ми знаходь дивовижні висловлювання, з яких видно, наскільки Бекон випередив свій вік. За 300 років до Коперника він засумнівався в правильності геоцентричної системи Птолемея.
  • Feb 19, 1473

    Микола Коперник

    Микола Коперник
    Микола Коперник
    Коперник поруйнував геоцентричну систему світу Птолемея і створив систему геліоцентричну. Він вважав, що Земля й інші планети обертаються навколо Сонця по колу.
  • 1548

    Джордано Бруно

    Джордано Бруно
    Джордано Бруно
    Великий філософ і астроном Бруно прийняв систему Коперника, але погоджувався з нею не в усьому: він бачив далі і глибше свого геніального попередника, був більш послідовний у своєму вченні про світ. "Не тільки Земля, а й Сонце обертається навколо своєї осі", вчив Бруно. Ця істина була доведена після його смерті.
  • 1564

    Галілео Галілей

    Галілео Галілей
    Галілео Галілей
    Усе почалося з телескопа. У 1609 році Галілей почув, що десь у Голландії з'явився прилад-дальновідец. Як він влаштований, ніхто в Італії не знав, було тільки відомо, що його основа - комбінація оптичних стекол. Галілею з його дивною винахідливістю було достатньо кілька тижнів роздумів і дослідів, і він зібрав свій перший телескоп, що складався з лупи та двояковогнутого скла. Величезна заслуга Галілея в тому, що він першим направив телескоп на небо.
  • Dec 27, 1571

    Йоганн Кеплер

    Йоганн Кеплер
    Йоганн Кеплер
    Він був видатним математиком і першим з усіх вчених світу став шукати закони, за якими влаштована Сонячна система. Кеплер, виводячи закони руху планет, не обмежився спостереженнями Браге, він додав до них безліч своїх.
  • Ісаак Ньютон

    Ісаак Ньютон
    Ісаак Ньютон
    Методи вищої математики, створені Ньютоном дозволили астрономії рухатися вперед набагато швидше, ніж було раніше.
    "Сила тяжіння двох тіл прямо пропорційна їх масам".
    "Сила тяжіння двох тіл обернено пропорційна квадрату відстані".
    Ось так математично виражається закон всесвітнього тяжіння Ньютона.
    Вся небесна механіка заснована на ньютонівської законі всесвітнього тяжіння. Випливають з нього і закони Кеплера.