File1200

Історія розвитку бджільництва.

  • Jan 6, 912

    Бджільництво в епоху Київської Русі

    Бджільництво в епоху Київської Русі
    В епоху Київської Русі бджільництво стає потужним важелем національної економіки. Значна кількість бортних лісів належала казні.Роль валюти в міжнародній торгівлі саме і відігравали хутро, віск і мед. В 912 р. київський князь Олег уклав перший мирний договір з греками, в якому вказувалось на мінову торгівлю, головними якої були віск і мед.
    У Х ст. в свиті Ольги, караван складався з 44 суден, навантажених медом, воском, хутром. Їх обмінювали на золото, срібло, дорогоцінні прикраси та посуд.
  • Period: Dec 14, 912 to

    Бджільництво в Україні

    дуже добре розвинена галузь сільського господарства, яка має довгу історію, що сягає доби Київської Русі. Сьогодні Україна займає перше місце з виробництва меду серед країн Європи та третє місце серед всіх країн світу.
    Електроні ресурси:
    Бджільництво на Україні
    Бджільництво в Україні
  • Винахід рамки

    Винахід рамки
    У 1814 році винахідник вперше виділив рамку в самостійну частину бджолиного житла. Завдяки цьому стало можливим вільно оглянути бджолину сім'ю й активно впливати на хід її розвитку.Винахідником рамкового вулика та всієї сучасної (раціональної) системи бджільництва був Петро Прокопович, який жив у XIX столітті на території нинішньої Чернігівської обл.
    Електроне джерело:
    Петро Прокопович
  • До відомих українських діячів бджільництва належать:

    До відомих українських діячів бджільництва належать:
    Василь Ващенко, (1850–1918) — один з найвизначніших діячів українського бджільництва.
    Микола Вітвицький, (1764–1853) — український дослідник, автор фундаментальних посібників з бджільництва, створив розбірний «дзвоноподібний вулик», який максимально відповідає біології розвитку бджолиної сім'ї.
    Електронні джерела:
    Василь Ващенко
    Микола Вітвицький
  • Стрімкий розвиток

    Стрімкий розвиток
    1910 року в Російській імперії налічувалося 6,3 млн бджолиних сімей, 1,6 з яких — на території України
    Електроний ресурс:
    Короткі історичні відомості
  • Period: to

    Занепад бджільництва

    Під час Першої світової війни кількість бджолиних сімей зменшилася в 2 рази
    Електроний ресурс:
    Україна в роки Першої світової війни
  • Прийняття законів про розвиток бджільництва

    Прийняття законів про розвиток бджільництва
    З метою післявоєнного відновлення галузі бджільництва урядом в лютому 1945 р. приймається постанова „Про заходи в розвитку бджільництва”. Нею зменшено податок з присадибних пасік, що мали до 15 вуликів, на 50% і з тих, які мали від 15 до 25 вуликів – на 25%. Також згідно цього документу організовувались ряд бджолорозплідників та матковивідних пасік, а також 22 школи з бджільництва додатково до існуючих. Передбачалось відкрити 5 нових відділень з бджільництва в сільськогосподарських технікумах.
  • Світове визнання продукції

    Світове визнання продукції
    У 1980-ті роки Україна займала серед радянських республік 2-ге місце за виробництвом меду. Станом на 1987 рік на території УРСР було 2,6 млн бджолиних сімей (30% загальної кількості в СРСР). Тоді ж виробництво меду сягало 48 тис. тон, пасічного воску — 1 тис. тон, пресового воску — 140 тон, вощини — 950 тон
    Електроний ресурс:
    Радянське бджільництво
  • прибутковий бізнес

    прибутковий бізнес
    Станом на 1990 рік в УРСР було близько 4 млн бджолиних сімей (1,1 млн у приватному секторі)
    Електроний ресурс:
    ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКТІВ
    БДЖІЛЬНИЦТВА
  • Period: to

    Стабільний розвиток

    До 1995 року на території України було приблизно 5 млн бджолиних сімей, котрі виробляти 60 тисяч тон меду на рік[8]. Проте згодом почався спад галузі. Кількість бджолиних сімей впала до 2 млн (станом на 2002–2003 роки). Проте зараз відбувається відновлення галузі і кількість бджолиних сімей зросла до 3,75 млн, а виробництво 2008 року перевершило радянські показники.І розвивається все ширше і досконаліше!