Doska1

Хто досліджував тиски?

  • Йоганн Кеплер

    Йоганн Кеплер
    Вперше думку про тиск світла висловив при спостереженні польоту комети. Він вважав причиною зміщення кометних хвостів у напрямі від сонця тиск світла, проте пояснити цього явища не зміг. (http://dovidka.biz.ua/yogann-kepler-biografiya)
  • Еванджеліста Торрічеллі

    Еванджеліста Торрічеллі
    Перший виміряв атмосферний тиск за допомогою сконструйованого ним ртутного барометра. Довів, що висота ртутного стовпа барометра становить приблизно 1/14 висоти водяного стовпа. За результатами досліду зробив висновок, що тиск ртутного стовпчика зрівноважується атмосферним тиском, який діє на вільну поверхню ртуті в посудині. Ввів поняття "нормальний" атмосферний тиск, і одиницю вимірювання - мм.рт.ст
    (http://www.vokrugsveta.ru/telegraph/history/768/), (http://calendate.com.ua/person/2877)
  • Вінченцо Вівіані

    Вінченцо Вівіані
    Проводив дослід разом з Торріччеллі, після чого зробили висновок що нормальний атмосферний тиск рівен 760 мм.рт.ст.
    (https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D0%B8,_%D0%92%D0%B8%D0%BD%D1%87%D0%B5%D0%BD%D1%86%D0%BE)
  • Блез Паскаль

    Блез Паскаль
    Довів, що атмосферне тиск знижується при збільшенні висоти, а також змінюється при зміні погодних умов. Показав, що "тиск який діє на закриту рідину, передається в усіх напрямках, незалежно від площі, на якій діє ця величина". (http://www.origins.org.ua/page.php?id_story=350)
  • Отто Геріке

    Отто Геріке
    Експериментально вивчав атмосферний тиск за допомогою «магдебурзьких півкуль» Відкачуючи повітря з тонкостінної металевої кулі, він побачив, що куля сплющилася. Аналізуючи причини сплющення кулі, він зрозумів, що це відбулося під дією тиску навколишнього середовища. Вперше продемонстрував дію атмосферного тиску за допомогою водяного барометра. (http://www.lgroutes.com/Famous/Originator/Guericke.html)
  • Джеймс Клерк Максвелл

    Джеймс Клерк Максвелл
    Передбачив теоретично існування світлового тиску, на основі електромагнітної теорії світла. Але його теорія практично не була доведена. (https://www.youtube.com/watch?v=Y-bB-3YM0HQ)
  • Петро Миколайович Лебедєв

    Петро Миколайович Лебедєв
    Експерементально довів, що світло чинить тиск на предмети і тіла. Для досліду сконструював крихітні вітрячки, що представляють собою тонкі металеві крильця, підвішені на тоненькі нитки. Світло, падаючи на крильця, повертало їх. (http://jak.magey.com.ua/articles/petro-nikolaevich-lebedev-ukrainski-fiziki.html)