Історія розвитку уявлення про будову світу

Timeline created by Raiza Saori
In History
 • -340 BCE

  Аристотель

  Аристотель
  Аристотель
  Ще в 340г. до н. е.. грецький філософ Аристотель у своїй книзі "Про небо" наводив різкі доводи на користь того, що Земля не плоска тарілка, а кругла куля.
 • 1214

  Роджер Бекон

  Роджер Бекон
  Бекон
  Через тисячу років жив в Англії чудовий філософ і астроном Роджер Бекон (1214 - 1294). У туманному кліматі Англії не так-то чисті ясні ночі. Але якщо така видавалася, Бекон не сходив з вежі до світанку, спостерігаючи за небесними тілами. І в його творах ми знаходь дивовижні висловлювання, з яких видно, наскільки Бекон випередив свій вік. За 300 років до Коперника він засумнівався в правильності геоцентричної системи Птолемея.
 • Feb 19, 1473

  Микола Коперник

  Микола Коперник
  Микола Коперник
  Коперник поруйнував геоцентричну систему світу Птолемея і створив систему геліоцентричну. Він вважав, що Земля й інші планети обертаються навколо Сонця по колу.
 • 1548

  Джордано Бруно

  Джордано Бруно
  Джордано Бруно
  Великий філософ і астроном Бруно прийняв систему Коперника, але погоджувався з нею не в усьому: він бачив далі і глибше свого геніального попередника, був більш послідовний у своєму вченні про світ. "Не тільки Земля, а й Сонце обертається навколо своєї осі", вчив Бруно. Ця істина була доведена після його смерті.
 • 1564

  Галілео Галілей

  Галілео Галілей
  Галілео Галілей
  Усе почалося з телескопа. У 1609 році Галілей почув, що десь у Голландії з'явився прилад-дальновідец. Як він влаштований, ніхто в Італії не знав, було тільки відомо, що його основа - комбінація оптичних стекол. Галілею з його дивною винахідливістю було достатньо кілька тижнів роздумів і дослідів, і він зібрав свій перший телескоп, що складався з лупи та двояковогнутого скла. Величезна заслуга Галілея в тому, що він першим направив телескоп на небо.
 • Dec 27, 1571

  Йоганн Кеплер

  Йоганн Кеплер
  Йоганн Кеплер
  Він був видатним математиком і першим з усіх вчених світу став шукати закони, за якими влаштована Сонячна система. Кеплер, виводячи закони руху планет, не обмежився спостереженнями Браге, він додав до них безліч своїх.
 • Ісаак Ньютон

  Ісаак Ньютон
  Ісаак Ньютон
  Методи вищої математики, створені Ньютоном дозволили астрономії рухатися вперед набагато швидше, ніж було раніше.
  "Сила тяжіння двох тіл прямо пропорційна їх масам".
  "Сила тяжіння двох тіл обернено пропорційна квадрату відстані".
  Ось так математично виражається закон всесвітнього тяжіння Ньютона.
  Вся небесна механіка заснована на ньютонівської законі всесвітнього тяжіння. Випливають з нього і закони Кеплера.
 • Period:
  -320 BCE
  to
  -250 BCE

  Аристарх Самоський

  Аристарх Самоський
  Внесок у розвиток уявлення про Всесвіт вніс Аристарх Самоський (320 - 250 р. до н. Е..). Він створив геліоцентричну систему світу, тобто в центрі світобудови поставив Сонце. За вченням Аристарха, Земля та інші планети оберталися навколо Сонця.