Історія ПК

By vitos
  • Period: to

    Історія комп'ютерів

  • В 1642 році Блез Паскаль сконструював восьмизарядний механізм.

    В 1642 році Блез Паскаль сконструював восьмизарядний механізм.
    В 1642 році Блез Паскаль сконструював восьмизарядний механізм, що підсумовує.
  • В 1694 р. німецький математик і філософ Готрфрид Вільгельм Лейбниць.

    В 1694 р. німецький математик і філософ Готрфрид Вільгельм Лейбниць, використовуючи креслення і малюнки Паскаля удосконалив його машину, додавши можливість перемножувати числа.
  • В 1820 француз Шарль де Кольмар створив арифмометр.

    В 1820 француз Шарль де Кольмар створив арифмометр.
    В 1820 француз Шарль де Кольмар створив арифмометр, здатний проводити множення і розподіл. Цей прилад міцно зайняв своє місце на бухгалтерських столах.
  • В 1833 англійський математик Чарльз Беббідж розробив проект машини для виконання наукових і технічних розрахунків.

    В 1833 англійський математик Чарльз Беббідж розробив проект машини для виконання наукових і технічних розрахунків.
    В 1833 англійський математик Чарльз Беббідж розробив проект машини для виконання наукових і технічних розрахунків, де передбачив пристрої сучасного комп'ютера, а також його задачі. Для введення і виведення даних Беббідж пропонував використовувати перфокарти-листи з щільного паперу з інформацією, що наноситься за допомогою отворів. У той час перфокарти використовувалися в текстильній промисловості. Управління такою машиною повинне було здійснюватися програмним шляхом.
  • В 1888 американський інженер Герман Холлеріт сконструював першу електромеханічну рахункову машину.

    В 1888 американський інженер Герман Холлеріт сконструював першу електромеханічну рахункову машину.
    В 1888 американський інженер Герман Холлеріт сконструював першу електромеханічну рахункову машину. Ця машина, названа табулятором, могла прочитувати і сортувати статистичні записи, закодовані на перфокартах. В 1890 винахід Холлеріта було використано в 11-у американському переписі населення. Работа, яку 500 співробітників виконували на протязі семи років, Холлерит з 43 помічниками на 43 табуляторах виконав за один місяць.
  • В 1896р. Герман Холлеріт заснував фірму COMPUTING TOBULATING RECORDING COMPANY.

    В 1896р. Герман Холлеріт заснував фірму COMPUTING TOBULATING RECORDING COMPANY.
    В 1896 Герман Холлеріт заснував фірму COMPUTING TOBULATING RECORDING COMPANY, яка стала основою для майбутньої Інтернешинал Бізнес Мешинс (IBM)-компанії що внесла гігантський внесок в розвиток світової комп'ютерної техніки.
  • Конрад Цузе створює обчислювальну машину Z3

    Конрад Цузе створює обчислювальну машину Z3
    Z3 — первая полнофункциональная программно управляемая и свободно программируемая в двоичном коде с плавающей точкой рабочая вычислительная машина[1], обладающая всеми свойствами современного компьютера. Создана немецким инженером Конрадом Цузе и представлена вниманию научной общественности 12 мая 1941 года. Сегодня многие считают его первым реально действовавшим программируемым компьютером, хотя главным отличием от первой машины Цузе Z1 (1938) была возможность вычисления квадратного корня.[2]
  • 1942 р. -Електронна лампа.

    1942 р. -Електронна лампа.
    До 1942 року всі обчислювальні машини працювали на механічних або електромеханічних елементах (реле), і тільки з цього року почали частіше застосовуватися електронні лампи як для збереження, так і для обробки даних. Це дозволило збільшити швидкість роботи машин у тисячу разів.
  • 1943 р. - Пристрій із частковим програмним керуванням.

    1943 р. - Пристрій із частковим програмним керуванням.
    У Гарвардському університеті професор Говард Айкен у 1943 році з групою інженерів ІВМ завершив роботу над пристроєм із частковим програмним керуванням. Цей пристрій одержав назву Mark 1 і став першим у світі цифровим комп'ютером, здатним сприймати вхідні дані, закодовані за допомогою перфокарт або перфолент. У ньому використовувалися електронні сигнали в комбінації з механічними приводами і реле.
  • В лютому 1944 на одному з підприємств Ай-Би-Ем в співпраці з ученими Гарвардського університету за замовленням ВМС США була створена машина «Марк-1».

    В лютому 1944 на одному з підприємств Ай-Би-Ем в співпраці з ученими Гарвардського університету за замовленням ВМС США була створена машина «Марк-1».
    В лютому 1944 на одному з підприємств Ай-Би-Ем в співпраці з ученими Гарвардського університету за замовленням ВМС США була створена машина «Марк-1».Это був монстр вагомий в 35 тонн.
    «Марк-1» був заснований на використовуванні електромеханічних реле і оперував десятковими числами, закодованими на перфострічці. Машина могла маніпулювати числами довгої до 23 розрядів. Для перемножування двох 23-розрядних чисел їй було необхідно 4 секунди.
  • В 1946р. була побудована перша електронна обчислювальна машина ENIAC.

    В 1946р. була побудована перша електронна обчислювальна машина ENIAC.
    В 1946 була побудована перша електронна обчислювальна машина ENIAC. Її вага складала 30 тонн, вона вимагала для розміщення 170 квадратних метрів площі. Замість тисяч електромеханічних деталей ENIAC містив 18000 електронних ламп. Рахувала машина в двійковій системі і проводила 5000 операцій складання або 300 операцій множення в секунду.
  • 1948 р. - Транзистор.

    1948 р. - Транзистор.
    Для заміни часто вихідних із ладу електронних ламп у 1948 році американці Джон Бардін, Уолтер Браттейн і Вуликам Брздфорд Шокли винайшли стабільні елементи, що переключають, названими транзисторами. Транзистори виявилися здатними виконувати всі ті функції, що до цього виконували електронні лампи. Але при цьому вони займали істотно менший об’єм і споживали значно менше електроенергії.
  • 1949 р, — Функціональний принцип комп'ютера.

    1949 р, — Функціональний принцип комп'ютера.
    У 1949 році американський математик Джон тло Нейман, що приймав участь у створенні ENIAC, зробив відкриття, що поклало початок сучасній обробці даних. Він запропонував ідею інтегрування робочої програми в пам'ять машини в закодованому виді. Нейман дав наступний опис функціонального принципу комп'ютера: В ньому є процесор, що прямо зв'язаний із пам'яттю, де дані і (або) програма знаходяться напоготові для обробки. І вони обробляються в процесорі друг за другом".
  • 1950 р. - Перша радянська ЕОМ.

    1950 р. - Перша радянська ЕОМ.
    У Радянському Союзі перша ЕОМ була створена в 1950 році в Інституті математики АН УРСР під керівництвом академіків С.А. Лебедєва і М.А. Лаврентьєва. Перше радянське електронно-обчислювальний пристрій, якому було призначено народитися у Феофании (під Києвом), одержали назву МЭСМ — мала електронна рахункова машина.
  • 1951 р. - Перша масова модель комп'ютера.

    1951 р. - Перша масова модель комп'ютера.
    Джон Маушли і Дж. Преспер Зккерт заснували компанію, що приступила до розробки комп'ютерів із збереженою програмою. У 1951 році вони створили машину UNIVAC (Universal Automatic Computer — універсальна автоматична обчислювальна машина). Перший екземпляр був переданий у Бюро перепису населення США.Потім було створено багато різних моделей UNIVAC, що знайшли застосування в різних сферах діяльності. Таким чином, UNIVAC став першим серійним комп'ютером.
  • 1953 р. - Створення БЭСМ.

    1953 р. - Створення БЭСМ.
    У 1953 році в будуй вступила БЭСМ — велика електронна рахункова машина, побудована під керівництвом С.А. Лебедєва для Академії наук і визнана тоді самої швидкодіючої з європейських пристроїв подібного типу (середня швидкість рахунку - до 10 тис. операцій у секунду). У цій трьохадресній машині рівнобіжної дії на електронних лампах (4000 ламп) була використана двійкова система числення з плаваючої коми.
  • 1954 р. - Серійний випуск електронно-обчислювальних машин у СРСР.

    1954 р. - Серійний випуск електронно-обчислювальних машин у СРСР.
    Після появи БЭСМ був заснований серійний випуск великої машини "стріла,, розробленої по проекті Ю.А. Базилевского. Машина згодом зіграла чималу роль у вирішенні ряду науково-технічних завдань. У ній здійснювалося рівнобіжне представлення десяткових чисел із плаваючої коми (діапазон від 10 у -19 ступеня до 10 у +19). "Стріла" мала 43 двійкових розряди і трьохадресну систему команд. Введення в машину здійснювався з перфокарт і з магнітної стрічки.
  • 1955 p. - Друге покоління комп'ютерів.

    1955 p. - Друге покоління комп'ютерів.
    З 1955 року транзистори активно впроваджуються при виробництві комп'ютерів, із цього часу вважається, що з'явилося друге покоління комп'ютерів. Нові електронні елементи були менші і стабільніші. Вони споживали менше току, і виробництво їх було дешевше. Один транзистор був здатний замінити 40 електронних ламп і при цьому працювати з більшою швидкістю, чим вони. У результаті швидкодія машин другого покоління зросло в 10 разів.
  • 1959 р. - Чіп. Третє покоління комп'ютерів.

    1959 р. - Чіп. Третє покоління комп'ютерів.
    Фірми Fairchild і Texas Instruments незалежно друг від друга представили в 1959 році інтегральні схеми (чіпи), що базувалися на кремнієвій технології, що переважає і сьогодні. З появою чіпа і почалося третє покоління комп'ютерів. Всі електронні компоненти (транзистори, опори і конденсатори) разом із сполучними провідниками містилися усередину кремнієвої пластинки - чіпа. Такі чіпи монтувалися на тонких платах і з'єднувалися між собою друкованими провідниками.
  • 1969р. Едвард Гофф винайшов перший мікропроцесор - 4-х розрядний 4004.

    1969р. Едвард Гофф винайшов перший мікропроцесор - 4-х розрядний 4004.
    У 1969р. Едвард Гофф, інженер фірми Intel, працюючи над створенням інтегрованого пристрою для мікрокалькулятора, винайшов прилад, який міг виконувати функції процесора великої машини — перший мікропроцесор - 4-х розрядний 4004 або, як його називали, - "комп’ютер в одному кристалі". Він складався з 2250 транзисторів і виконував всі функції центрального процесора універсального комп’ютера.
  • Кінець 1970-х pp. - П'яте покоління комп'ютерів.

    Кінець 1970-х pp. - П'яте покоління комп'ютерів.
    У 1970-і роки були створені так називані мінікомп’ютери, такі як PDP-11 фірми Digital Equipment Corporation, із відносно невеликими габаритами і менше потужні, чим великі комп'ютери. Зростала потреба в малих недорогих ЕОМ, що підтримують одне робоче місце - персональних комп'ютерах (PC). До кінця 1970-х років мікронізація чіпів привела до того, що повна обчислювальна машина могла розміститися на звичайному письмовому столі.
  • 1970 р. - Четверте покоління комп'ютерів.

    1970 р. - Четверте покоління комп'ютерів.
    Зі зменшенням елементів комунікації в 1970-і роки з'явилося четверте покоління комп'ютерів. Перехід зробив чіп 4004 виробництва Intel — мікропроцесор, що виконував 60 тис. інструкцій у секунду. Цей 8-розрядний мікропроцесор був виконаний по п-канальній Моп-технології. Він був розрахований на виконання тільки арифметичних дій і тому в основному був застосований у технічних розрахунках.
  • 1972 р. - Поява ЄС ЕОМ.

    1972 р. - Поява ЄС ЕОМ.
    У 1972 році країни соціалістичної співдружності приступили до розробки третього покоління. Єдина система обчислювальних машин (ЄС ЕОМ) — це комплекс стаціонарних типових машин колективного користування із широким діапазоном продуктивності, що мають загальну структурну базу і загальну систему команд (сумісність програмування, загальну номенклатуру зовнішніх пристроїв і однакового логічного зв'язку між пристроями.
  • 1981 р. - Поява IBM PC і PC DOS.

    1981 р. - Поява IBM PC і PC DOS.
    У серпні 1981 року поряд із Apple, Commodore і Atari на ринку з'явилися перші переносні бізнеси-комп'ютери фірми Osborne. Але отут виник ще один конкурент — IBM.У 1981 році фірма IBM випустила свій перший мікрокомп’ютер IBM PC (IBM Personal Computer) із відкритою архітектурою, заснований на 16-розрядному мікропроцесорі 8088 фірми Intel. Цей комп'ютер був обладнаний монохромним текстовим дисплеєм, двома дисководами для 5-дюймових дискет на 160 Кбайт, оперативною пам'яттю 64 Кбайта.
  • 1983-Початок випуску IBM PC XT.

    1983-Початок випуску IBM PC XT.
    Цей комп'ютер, як і його попередник, базувався
    на процесорі i8088 з частотами 4.77МГц або 10МГц, було вилучено
    магнітофон, але добавлено другий дисковод, з'явилась можливість
    установки жорсткого диска (в подальшому SYMBOL 151 \f "Arial Cyr"
    обов'язково) ємністю 10 SYMBOL 150 \f "Arial Cyr" 30М. В тому ж році
    фірма IBM випустила ПК IBM PCjr (junior SYMBOL 151 \f "Arial Cyr"
    молодший), на який покладала великі надії, що потім не виправдалися.
  • 1984р.-Початок випуску IBM PC AT.

    1984р.-Початок випуску IBM PC AT.
    Цей комп'ютер базувався на принципово
    новому процесорі i80286, що міг працювати у Turbo-режимі з частотою до
    16МГц, дозволяв встановлення до 16М ОЗП, мав жорсткий диск ємністю 40М і
    більше, обладнувався дисководом гнучких дисків ємністю 1.2М.
  • 1986р.-З появою нового процесора i80386 фірми Compaq, Zenith, AST, Apricot і сотні інших (але не IBM) випустили нові IBM-сумісні ПК 386.

    1986р.-З появою нового процесора i80386 фірми Compaq, Zenith, AST, Apricot і сотні інших (але не IBM) випустили нові IBM-сумісні ПК 386.
  • 1989р.-Фірми-виробники IBM-сумісних комп'ютерів переходять на випуск нового ПК 486, який базується на процесорі i80486.

    1989р.-Фірми-виробники IBM-сумісних комп'ютерів переходять на випуск нового ПК 486, який базується на процесорі i80486.
  • Березень 1993 p. - Pentium.

    Березень 1993 p. - Pentium.
    У березні 1993 року фірма Intel оголосила про початок промислових постачань 66- і 60-Мгц версій процесора Pentium. Системи, побудовані на базі Pentium, цілком сумісні з персональними комп'ютерами, що використовують мікропроцесори І8088, i80286, i80386, i486. Нова мікросхема містила біля 3,1 мільйони транзисторів і мала 32-розрядну адресну і 64-розрядну зовнішню шину даних.
  • 1995р.-На ринку з'являються перші ПК Pentium Pro.

    1995р.-На ринку з'являються перші ПК Pentium Pro.
    Вони використовують
    новий процесор 6-го покоління фірми Intel SYMBOL 151 \f "Arial Cyr" Pentium Pro.